5 vizualizări în ultimile 24 ore
0
0

5 terenuri extravilane arabile in zona Verguleasa

Publicat de Privat
Persoană
Membru din Iunie 2026

Online:  9 ore în urmă
110.000
  • ≈ 577.016 lei
9 ore în urmă
Descriere
Persoana fizica, vand 5 parcele de teren extravilan, arabil, la iesirea din Buzau spre Braila, zona Verguleasa, situate la o distanta foarte mica una de cealalta.
Suprafata totala a terenurilor este 25 000 de mp.
Terenurile sunt situate la 2 km de Buzau, un drum care se parcurge in 10 minute cu masina.
Zona Verguleasa, in care sunt aceste terenuri, este astfel: la iesirea din Buzau catre Galbinasi, pe soseaua Brailei, dupa ce se trece de primul PECO care este pe dreapta, PETROM, se trece calea ferata. Apoi se face un drum la dreapta care duce la terenurile noastre.
Terenurile au urmatoarele suprafete:
- 2.175 mp
- 2.500 mp (un teren pe care e construita o casa rudimentara)
- 3.262 mp
- 4.790 mp
- 12.705 mp (teren paralel cu calea ferata)
Ne-am interesat la Primarie si pe ele se pot realiza Constructii Agricole - de exemplu, Ferma Agricola.
Pretul este 4.5 euro/mp.
In capatul terenului de 12.705 mp se afla un punct TRAFO - Transformator de inalta tensiune. Pe terenul de 2.500 mp e construita o casa rudimentara, de lemn si de chirpici, de 2 camere, care are in beci un put forat.

⚠ Atenție !

  • Nu plăti niciodată în avans până când nu l-ai întâlnit pe vânzător și ați semnat un acord.
  • Nu furniza informații confidențiale în discuții pe alte aplicații de mesagerie unde utilizatorii își ascund ușor identitatea.
  • Nu furniza niciodată detaliile contului sau cardului tău bancar.
  • Când comanzi online, alege livrarea cu verificare. Pentru un cost relativ mic, te protejezi de eventuale neplăceri.

Localitate

Buzău

Folosim cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența ta de navigare pe anunt.net, pentru afișa conținut, reclame și pentru a analiza traficul.